VYSTAVOVATELÉ / PRO ŠKOLY

 STUDENTSKÁ ČÁST

VELETRH PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ A OSOBNÍHO ROZVOJE

Čtvrtek 11.4. 2024, 9:00 – 17:00

  • Výstavní expozice partnerů
  • Venkovní a vnitřní ukázky pracovní techniky, virtuální realita v přímém přenosu
  • Prezentace moderních IT technologií, 3D projektování, BIM, digitalizace a využití AI ve stavebnictví, výukové a výzkumné technologie
  • Simulátory výuky jízdy a řízení provozu
  • Unikátní VRT mobil Správy železnic

Dopravní fakulta Jana Pernera UPCE

www.dfjp.upce.cz

Prezentační stánek s kompletním představením studijních programů, počítačový simulátor rozjezdu lokomotivy. Venkovní expozice Katedry dopravního stavitelství, špičkové měřící technologie a diagnostické vybavení.

Fakulta dopravní ČVUT v Praze

www.fd.cvut.cz, www.rozhybejbudoucnost.cz

Chcete se podílet na dopravě budoucnosti a stát se součástí inovativního světa plného technologií a výzev? Pak navštivte stánek Fakulty dopravní ČVUT v Praze, která už více než 30 let mění svět dopravy! Řekneme vám vše o atraktivním studiu u nás – moderních oborech s vyváženým poměrem teorie a praxe, projektech s průmyslovými partnery, o špičkovém vybavení a nejlepším studentském životě. Kromě toho si budete moci prohlédnout originálně vyvinutý elektrický závodní motocykl od studentského týmu CTU Lions, se kterým sbíráme úspěchy po celém světě. Přijďte se za námi podívat a poznejte svět dopravy zblízka!

SŠ automobilní Holice

Střední škola automobilní Holice nabídne ukázku prototypu vozidla Lotus 7 vyrobeného přímo ve škole. Ukázku a možnost si zajezdit na závodních šlapacích autíčkách. Dále si budou moci návštěvníci vyzkoušet ve vnitřních prostorách výukové panely zaměřené na elektro výuku.

NABÍDKA STUDIJNÍCH A UČEBNÍCH OBORŮ:

Maturitní studium čtyřleté: Dopravní prostředky– manager silniční dopravy, Autotronik

Učební obory tříleté: Mechanik opravář motorových vozidel – automechanik, Mechanik opravář jednostopých vozidel – velomechanik, Autoelektrikář, Karosář, Autolakýrník, Nástavbové dvouleté studium zakončené maturitní zkouškou, Provozní technika

Dynamické ukázky výzkumné práce Centra dopravního výzkumu Brno

Prezentace odborné výzkumné činnosti, představení mobilních laboratoří a testovacích technologií, laboratorní techniky a vývoje trendu DOPRAVA PRO BUDOUCNOST.

Simulátor bezpečné jízdy MOVITREN

Zcela unikátní pohyblivý trenažér vozidla ovládaný virtuální realitou. Součástí projektu je jízda Škodou Kodiaq s kvalifikovaným lektorem a virtuální realita s různými scénáři rizikových situací.
www.movitren.cz

Alstom

Alstom disponuje kompletním portfoliem řešení pro kolejová vozidla i infrastrukturu. Nabízí špičkové kompetence v oblasti řízení dopravy, je poskytovatelem moderních signalizačních řešení (ETCS). Na tuzemských kolejích kromě vysokorychlostních souprav Pendolino jezdí také lokomotivy Coradia nebo Traxx. Alstom v roce 2022 jako první představil české veřejnosti vodíkový vlak Coradia iLint. Na stánku vás seznámíme s možnostmi pracovního uplatnění a profesního růstu v rámci skupiny Alstom nebo s projekty, na kterých pracujeme.

CZ LOKO, a.s

CZ LOKO je předním výrobcem lokomotiv a speciálních drážních vozidel. Navštivte náš stánek, kde se dozvíte bližší informace o našich produktech a podrobně Vás seznámíme s tím, čím se zabýváme. Představíme Vám také možnosti pracovního uplatnění a zaměstnaneckých benefitů včetně možnosti vzdělávání a profesního rozvoje v rámci společnosti CZ LOKO. Přijďte nás navštívit, těšíme se na setkání s Vámi.

ČD Cargo

Přijďte na stánek ČD Cargo a poznejte náš jedinečný svět na kolejích. Podrobně Vás seznámíme s tím, čím se společnost zabývá, jaké jsou její priority, a také jakým směrem se chceme dále ubírat. Představíme Vám naši firemní kulturu, prostředí a hodnoty. Budete mít také možnost konzultovat pracovní uplatnění včetně zaměstnaneckých benefitů a možností dalšího vzdělávání. Přijďte nás navštívit na našem stánku, těšíme se na setkání s Vámi.

DT - Výhybkárna a strojírna, a.s.

Model srdcovkové části vysokorychlostní výhybky.

Jedná se o model srdcovkové části vysokorychlostní výhybky tvaru J60-1:33,5-8000/4000/14000-PHS v měřítku 1:7,5. Pro vytvoření modelu bylo z větší části využito technologie 3D tisku. Srdcovková část této výhybky disponuje srdcovkou s pohyblivým hrotem (PHS), přičemž pohyblivý hrot je uložen v odlévaném rámu z bainitické oceli vyznačující se vyšší otěruvzdorností. Model je ve variantě s hydraulickými přestavnými a závěrovými systémy, které jsou prezentovány ve zjednodušené formě. V srdcovce se vyskytují celkem 3 závěry a jeden snímač rozřezu. Dvě výhybky této geometrie byly vloženy v roce 2020 do žst. Prosenice. Srdcovku je na modelu možno přestavit a vyzkoušet průjezd demonstračním podvozkem stejného měřítka.

Elektrizace železnic Praha a.s.

Návštěvníky našeho stánku uvedeme do velkého světa trakčního vedení a technologických celků pro železnici a městskou hromadnou dopravu, který nám mohou pomoci spoluutvářet, a ve kterém se pohybujeme již 70 let.

Enteria

Přijďte se podívat k nám na stánek a zjistíte důvody proč studovat dopravní stavby.

Seznámíte se s naším projektem STUDUJ PRACUJ UŽÍVEJ, získáte praxi nebo brigádu na prestižních projektech po celé ČR nebo si jen přijdete popovídat o možnostech svého profesního rozvoje.

Pokud hledáte práci ve stavebnictví nebo si chcete jen rozšířit obzory, pak se stavte u nás.

Jsme jeden z největších stavebních holdingů v regionu a otevíráme dveře studentům.

Vše, co by vás mohlo zajímat, najdete tady: www.studujpracuj.cz

Těšíme se na vás.

#enteriaholding #velkaparta #studujpracujuzivej

Milwaukee

Můžete vidět a vyzkoušet profesionální AKU nářadí prémiové americké značky MILWAUKEE. Představíme také patentované produkty na údržbu železničního svršku.

OHLA ŽS

OHLA ŽS, a.s., je dynamická multioborová stavební společnost zaměřující se na komplexní realizaci stavebních děl, jejich modernizaci, údržbu i rekonstrukci. Na stavebním trhu působí 70 let a patří k největším a nejvýznamnějším firmám v oboru v České republice. Rozsah činnosti OHLA ŽS, a.s., zahrnuje oblast pozemního, železničního, silničního a podzemního stavitelství, vodohospodářských a inženýrských staveb, sanací, technologií i zařízení, spolu s nabídkou služeb mechanizace a dopravy. Společnost dokáže řešit i nestandardní či technologicky náročné požadavky klientů, a to ve špičkové kvalitě a ojedinělém zpracování.

OLTIS Group

IT systémy pro dopravu, spedici a logistiku Přijďte zjistit možnosti spolupráce s perspektivou pro budoucnost v železniční dopravě!

Skanska

Přijďte se podívat na stánek Skanska, kde na Vás čekají odborníci z oboru. Uvidíte videa z výstavby moderních železničních projektů, drony a budete moci diskutovat o nejnovějších inovacích, technologiích a digitalizaci v oblasti železničního stavitelství. Nechte se inspirovat a připojte se k tématům, jako je BIM. Těšíme se na Vás!

Správa železnic

Stavební správa vysokorychlostních tratí Správy železnic pracuje na klíčovém projektu rozvoje dopravní infrastruktury v ČR, která na nových tratích přinese provozní rychlost vlaků až 320 km/h a přispěje tak k celkovému ekonomickému rozvoji země. Vysokorychlostní tratě jako součást Rychlých spojení vytvoří novou dopravní páteř. Na tu bude navazovat další doprava, ať už regionální vlaková, autobusová či městská. Při výstavbě nových terminálů se bude počítat i s uživateli, kteří k nim přijedou autem nebo na kole.

STARMON

Vidíte také budoucnost v železnici? Potom je STARMON vaše jasná volba na budoucí profesní dráze.

Adresa

Aula Arnošta z Pardubic
Univerzity Pardubice
Studentská 519,
530 09 Pardubice

O eventu

2024 Creative Dreamers Production s.r.o.