Unikátní „VRT Truck“ se vůbec poprvé představí v Pardubicích

Vysokorychlostní tratě zcela zásadně změní způsob cestování tak, jak ho známe dnes. Současně ale přinesou celou řadu další benefitů. Jakých? O tom se může široká veřejnost přesvědčit na vlastní oči díky unikátnímu VRT Trucku, který se vůbec poprvé v ostrém provozu představí v rámci odborného setkání Železnice Pardubice 2023! Ta se uskuteční již ve čtvrtek 13. dubna na půdě pardubické Dopravní fakulty Jana Pernera.

Z Pardubic do Prahy za půlhodiny? Pro mnohé z nás to ještě nedávno pouhá sci-fi představa či zbožné přání. Pravda je ovšem taková, že Správa železnic intenzivně pracuje na přípravách vysokorychlostních tratí (VRT). Po jejich dokončení dojde ke zkrácení cestovní doby zhruba o polovinu. Výstavba pilotních úseků VRT začne již za dva roky, tedy v roce 2025. 

VRT představují jeden z nejvýznamnějších projektů novodobé historie České republiky, který lze přirovnat snad pouze jen k dostavbě nových jaderných bloků. Jejich výstavba bude stát stovky miliard korun a je proto nezbytně nutné, aby veřejnost měla možnost se tímto projektem a jeho přínosy důkladně seznámit. Zásadní roli v tomto ohledu zastává unikátní VRT Truck, který se široké veřejnosti představí vůbec poprvé právě v Pardubicích.

 Jedná se o jedinečný koncept představení projektu VRT v České republice. Návštěvníci se mohou těšit na mobilní kontejner, ve kterém tým odborníků ukazuje tento složitý dopravní systém. Ilustračně mohu zmínit plány výstavby, jízdní řády, cenovou politiku nebo zapojení do existující železniční sítě. Pro obyvatele Pardubic a širokého okolí se jedná o vůbec první příležitost, kdy se mohou s VRT seznámit takto detailně,“ vysvětluje člen Správní rady Správy železnic Martin Kolovratník

VRT Truck je možné navštívit ve čtvrtek 13. dubna 2023 v čase od 12 do 17 hodin, a to před Aulou Arnošta z Pardubic, Univerzita Pardubice. Jedná se o doprovodný program odborného setkání Železnice Pardubice 2023. Na základě předchozí registrace je i v tomto případě účast pro širokou veřejnost zcela zdarma. Registraci, včetně programu a jednotlivých vystupujících naleznete ZDE.

A na co se mohou účastníci těšit? „Letošní VIII. ročník Železnice Pardubice je unikátní hned v několika momentech najedou. Zaprvé vůbec poprvé se akce koná ve spolupráci s Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice, která letos slaví 30. výročí své existence. Dochází zde také k propojení praxe s výukou, což osobně považuji za mimořádně důležité. Jedná se o malý veletrh pracovních příležitostí pro mladé studenty, kde si mohou vybrat své budoucí povolání,“ říká organizátor odborného setkání Železnice Pardubice Martin Kolovratník.

Adresa

Aula Arnošta z Pardubic, Univerzity Pardubice Studentská 519 530 09 Pardubice

O eventu

2023 Creative Dreamers Production s.r.o.